By: Batuhan Gündoğdu
In: Dİjİtal Gündem
5 Mart 2020

Sosyal Medya’da Nasıl Güncel Kalınır #1 Sosyal Ağ Blog ve Haber Merkezlerİ

Dijital dünya günümüzde çok daha hızlı gelişmeye başladı. Artık haftalar, günler yerine bazen saatler içinde bile değişiklikler görmekteyiz. Güncellemeleri, trendleri veya en son olayları takip etmek neredeyse imkansıza yakın bir hale geldi.

Bilgilerinizi tazelemek ve güncellemelerden haberdar olmak isterseniz, sosyal ağ blogları ve haber merkezleri harika bir sosyal medya pazarlama kaynağıdır, bu yüzden onları düzenli olarak kontrol etmekte fayda var.1. Facebook Newsroom

Dünyanın en büyük sosyal ağı konumunda olan Facebook ve ona bağlı platformların son gelişmelerini takip edebileceğiniz haber merkezi “Newsroom” ile tanıştınız mı?

Facebook Newsroom’da hem kategorilere hem de konulara göre içerik arayabilir, güncel trendleri yakından takip edebilirsiniz.

Post

2. Instagram Blog

Instagram’daki gelişmelerden haberdar olmanın en güzel yollarından biri de Instagram’ın resmi blog sayfasını takip etmek olabilir.

Makale ve konulara göre arama yaparken size uygun içeriklerin keyfini çıkarabilirsiniz.

Post

Instagram Business Blog

Instagram ek olarak bir de Instagram Business için hazırlamış olduğu kaynakları ve haberleri Instagram Business Blog’da paylaşıyor. Daha önce duymadıysanız ziyaret etmek isteyebilirsiniz.

Post

3. YouTube Blog

İyi bir YouTube içerik üreticisi ya da YouTube izleyicisiyseniz YouTube Blog’u her gün okumak isteyeceksiniz. Haberlerden etkinliklere; içerik üreticilerinin hikayelerinden trendlere kadar her şey bu blogda sizler için paylaşılıyor.

Post

4. Twitter Blog

Günün yarısını tweet okumakla geçiriyorsan ya da attığın tweetlerle gündeme yön verenlerdensen Twitter’dan güncelleme ve haberleri kaçırmak istemeyeceksin.

Post

5. Google Blog

Google dünyasına biraz daha yakından bakmak, Google ürünleri ve şirket haberlerine göz atmak istiyorsanız Google Blog sizin için doğru adres.

Post

6. Linkedin Business Blog

Her geçen gün büyüyen ve iş dünyasının sosyal ağı olarak bilinen Linkedin’de kaynaklara ulaşmak ve gelişmeleri takip etmek istiyorsanız bu blog tam size göre.

Linkedin Marketing Solutions Blog

Linkedin’in çeşitli konulardan hazırladığı bir alt blog olan Linkedin Marketing Solutions Blog’da da Linkedin’le ilgili aradığınız sorulara cevap bulacağınız içerikler mevcut.

Post

7. TikTok Newsroom

En hızlı büyüyen sosyal ağlardan biri olan TikTok’ta haberleri kaçırmak istemiyorsanız TikTok Newsroom’u okuma listene eklemek isteyeceksiniz.

Post

TikTok Business Blog

TikTok’ta ilham almak istiyorsanız topluluktan güncellemeler ve içgörüler için hazırlanmış TikTok Business Blog bu beklentilerinizi fazlasıyla yerine getirecek.

8. Snapchat Newsroom

Son dönemde içerik üreticilerine sağladığı desteklerle tekrardan ciddi bir büyüme yakalayan Snapchat için haber merkezi kullanmak isteyebileceğiniz en iyi kaynaklardan bir tanesi.

Post

9. Pinterest Newsroom

Pinterest dünyasını yakından takip ediyorum, pinlemek benim rutin işim diyenlerdenseniz Pinterest’in haber merkezini günlük olarak ziyaret etmek isteyebilirsiniz.

Post

Peki sizin sosyal ağlardaki gelişmelerden ve güncellemelerden haberdar olmak için kullandığınız kaynaklar neler?

Bu makaleyi paylaş: