Identity / Marketing / UX Design / Identity / Marketing / UX Design / Identity / Marketing / UX Design /

Elidor Metaverse

<<<<<<< HEAD

Unilever Türkiye'nin önde gelen Güzellik ve Kişisel Bakım markalarından biri olan Elidor, #pozitifgüzellik ve kadınların güçlendirilmesine odaklanan çok sayıda proje başlattı. Bu doğrultuda #DedimOlabilir kampanyasını daha geniş kitlelere yaymak ve toplumsal farkındalığı artırmak için Boyner ve Toplum Gönüllüleri Vakfı işbirliğiyle #DedikOlabilir kampanyasının temelleri atıldı.

Projenin ana misyonu, genç kadınların yüksek öğrenimdeki hayallerini desteklerken, Türkiye'deki tüm kadınların hayallerinin önünde duran zorlukların üstesinden gelmeleri için cesaret verici bir ses sağlamaktı. RealWorks olarak bu projeyle, bir ilke imza atarak etkinliği Metaverse'de gerçekleştirmek için metaverse alan tasarımı, NFT tasarımı, 3D asset modellemesi gibi web 3.0 odaklı çalışmalar sürdürmenin yanı sıra proje amacına uygun bir dijital iletişim stratejisi oluşturduk. =======

Unilever Türkiye'nin lider Güzellik ve Kişisel Bakım markalarından Elidor'un #DedimOlabilir kampanyasının devamı için tanınmış STK'lar ve Türkiye'nin en büyük perakende gruplarından birini bir araya getirerek genç kadınların yüksek öğrenim hayallerini desteklemek amacıyla planlanmış lansman etkinliğinin Web3.0 ayağını yönettik.

Etkinliğin Metaverse'de başlatılması için metaverse alan tasarımı, NFT tasarımı ve 3D varlık modelleme gibi web 3.0 odaklı çalışmalar yaparak bir ilke imza attık ve buna paralel olarak projenin hedeflerine uygun bir dijital iletişim planı oluşturduk. >>>>>>> b0188e318772f1a0469ae931fc6baca9d89e6aa4

YARATICI ÇÖZÜM

İşe, projenin ayrılmaz bir parçası haline gelen Metaverse'in görünümü ve hissi üzerine KV’ler tasarlayarak başladık. Daha sonra sahne, tabelalar, koltuklar ve dekorasyonlar gibi 3D varlıklarla birlikte “Elidor Evreni” için metaverse alanını geliştirdik. Proje ilerledikçe NFT modellerini meta alanına entegre ederek NFT'leri tasarlamaya ve üretmeye başladık.

Lansman öncesi iletişim planının bir parçası olarak Instagram AR filtreleri ve WhatsApp çıkartmaları tasarladık. Hem lansmanı duyurmak hem de girişimin arkasındaki motivasyon hakkında konuşulabilirlik oluşturmak için sosyal medyada kullanılmak üzere fragman videolar ürettik.

Sonraki adımda, influencerlar ve basın için başvuru formları, canlı yayın bağlantı linki ve geri sayım modülleri içeren etkinlik web sitelerinin front ve back end geliştirmesini tamamladık.

Etkinlik günü, influencer ve basın lansmanlarında katılımcılar Elidor Evreni’ni ziyaret ederek, şarkıcı Nova Norda'nın canlı performansını, marka temsilcileriyle anlamlı etkileşimlerini, Elidor x Boyner Dedik olabilir koleksiyonunun lansmanını ve koleksiyon parçalarından oluşan NFT sergisini tamamen yeni ve dijital bir ortamda deneyimlediler.

RealWorks olarak bu lansmanlar esnasında, etkinliğin YouTube üzerinden canlı yayınını, alan yönetimini ve kullanıcı moderasyonunu üstlendik.

• Metaverse evreninin görsel dünyasını yansıtan KV'lerin oluşturulması,

• Lansman tarihinden önce Instagram AR Filtreleri ve WhatsApp çıkartmaları tasarlanması ve üretilmesi,


• “Elidor Evreni” meta evreni için 3D modellerin geliştirilmesi,


• “Elidor Evreni” meta evreni için lounge, sergi ve konser alanı tasarımı,


• “Elidor Evreni” lansmanı için fragmanların üretimi,


• Lansman web sitelerinin front ve back end geliştirmelerinin yapılması,

• “Dedik Olabilir” NFT koleksiyonu için NFT tasarlanması, üretilmesi ve mintlenmesi

• NFT'lerin meta alana entegrasyonu

• Lansman sırasında branded YouTube canlı yayını, meta alanı ve kullanıcıların moderasyonu