Identity / Marketing / UX Design / Identity / Marketing / UX Design / Identity / Marketing / UX Design /

Türkmer TSL Academy

BAU TÜRKMER altyapısı ile kurulan, İstanbul merkezli bir Uluslararası Türk Dil Akademisi olan Türkmer TSL Akademi ile marka kimliği, görsel tasarım kılavuzu, sosyal medya varlıkları ve tüm bunlarla uyumlu, marka amacını yansıtan bir web sitesi oluşturmak için bir araya geldik.

Türkçe öğrenmek isteyen yabancı uyruklu kişilere ve dünyanın farklı yerlerinde yaşayan Türk ailelerine global ölçekte ulaşmayı hedefleyen Türkmer TSL Academy, öğretmeyi ve öğrenmeyi eğlenceli kılan bir prensip benimseyerek büyümek istiyordu.

YARATICI ÇÖZÜM

• Marka misyonuyla uyumlu olarak eğitime eğlenceli ve kolay anlaşılabilen bir bakış açısıyla yaklaşan, renkli bir görsel dünya oluşturduk. Parlak renkleri ve dinamik çizimleri, modern bir yazı tipi ailesi ile buluşturduk.

• Bu yeni görsel dünyayı, uyumlu bir görünüm ve his yaratmak için müşterimizin sahip olduğu tüm dijital varlıklara başarıyla uyguladık.


• Markaya özel, kullanıcı ve SEO dostu internet sitesini geliştirdik.


• Beraber çalıştığımız 4 ay içerisinde 120’den fazla Instagram Story ve 48 eşsiz sosyal medya içeriği ürettik.


• İleri düzey reklam modelleri kullanarak yaptığımız veri odaklı hedeflemeler sayesinde Türkmer TSL Akademi’yi doğru hedef kitle ile buluşturduk ve takipçi kitlesinde %425+’lik bir büyüme elde ettik.