Identity / Marketing / UX Design / Identity / Marketing / UX Design / Identity / Marketing / UX Design /

Berlin International University of Applied Sciences

Bir uygulamalı bilimler üniversitesi olarak Berlin International, uygulamalı akademik yaklaşımını öne çıkarmak ve uluslararası öğrenci ekosistemini dünyanın dört bir yanındaki potansiyel öğrencilere tanıtmak ve marka bilinirliğini artırmak istiyordu. Bunun için etkili bir dijital pazarlama stratejisine ve sosyal medyadaki varlıklarını güçlendirecek kreatif çözümlere ihtiyaç vardı.

YARATICI ÇÖZÜM

Berlin International markası için, sosyal medya platformlarındaki mevcut ve aday öğrenci topluluğuyla anlamlı bağlar kuracağımız bütünleşik bir dijital strateji geliştirdik. Her dönem başında drone görüntüleri, öğrenci referansları, fakülte sunumları, kampüs turları, fotoğraflar ve videolardan oluşan görsel arşivimizi güncelleyerek trendleri takip eden içerikler ürettik.

Bu görsel arşivi motion ve grafik tasarımlara, yüksek kaliteli video kurgu içeriklerine ve eşsiz sosyal medya varlıklarına dönüştürerek markanın sosyal medya kanallarında üniversitenin yaşayan atmosferini inşa ettik. Çok geçmeden, bu yaklaşım öğrenci topluluğunu harekete geçirdi ve mevcut öğrenciler ile aday öğrenciler arasında süregelen bir iletişim başlattı.

• Markanın görsel dünyasını hedef kitlemizin genç ve enerjik bakış açısını yakalayan bir şekilde yeniledik.

• Video prodüksiyon çalışmalarımızda en son teknolojileri kullanarak Berlin International'daki kampüs hayatına odaklanan içerikler ürettik. (Öğrenci referansları, drone çekimleri, kampüs turları, vb.)


• Berlin International Instagram hesabı, 12 ay sonunda 1.325 takipçiden 4.692 takipçiye ulaştı.


• Mevcut ve aday öğrencilerle kurduğumuz etkileşim sayısı 4 milyonun ötesine geçti.


• Sosyal medya hesapları ise bir yıl sonunda %149.02 oranında bir büyüme elde etti.


• Dijital pazarlama aktiviteleri ile her dönem öğrenci kotaları hemen her programda 100% dolmaya devam ediyor.