INSTAGRAMDA ÖN PLANA ÇIKMAK İÇİN 5 ETKİLİ YOL

1. Doğallık

Günlük hayatımızda olduğu gibi sosyal medyada da doğallık ön planda.  Hayatta kimse mükemmel değildir. Ne gerek var olmadığınız biri gibi davranmaya. Önce siz kendinizi olduğunuz gibi kabul edin ki instagram takipçileriniz de sizi olduğunuz gibi sevip takip etmeyi bırakmasınlar… J

2. Filtreler

Fotoğraflarınızda sürekli aynı ya da birbirlerine yakın filtreleri kullanırsanız profiliniz daha temiz ve düzenli gözükecektir. Bir gün açık tonda fotoğraf attıysanız bir sonraki fotoğrafınızı koyu tercih edin. Böylece kontrast bir düzen oluşacaktır. Uygulama Önerileri; Tezza, VSCO, Lightroom, Snapseed.

3. Etkileşim

Günümüzde insanlar artık çoğunlukla sosyal medyada sosyalleşmekte. İnstagramda da etkileşim çok önemli bir unsur. İnsanlarla etkileşimde kalın. Fotoğraflarını beğenin, yorum yapın, kaydedin. Beğeni ve yorumlar sayesinde keşfete çıkma oranınız yükselecek ve yeni insanlar sizi keşfedebilecek.

4. Paylaşım

Paylaşım sıklığınızı siz belirleyin. İki günde bir, üç günde bir ya da hafta da bir! Önemli olan düzenli bir şekilde paylaşmanız. Örneğin; her hafta cuma paylaşımı… Sürekli kendinizi paylaşmayın. Yemek sunumu, kıyafetlerinizdeki detaylar, manzaralar konsepti siz seçin. Sürekli kendinizi paylaşmak profilinizi sıkıcı hale getirebilir.

5. Instagram Story

2016 yılında gelen instagram story özelliği 2019 yılında fotoğraflardan daha ön planda olacağı öngörülüyor.
Anlık hikayeler, anlık kareler paylaşmak artık daha kıymetli.  Instagram story özelliğini aktif kullanmak size daha popüler hale getirebilir.

Yorumlar(0)

    Yorum Yap