IGTV YÜKSELİYOR

Giderek azalan TV izleme alışkanlığı yerini dijital mecralardaki video izleme alışkanlığına bırakıyor. Instagram ’da bu alanda kullanıcılarına farklı bir deneyim ile video hizmeti sunmaya devam ediyor. Daha önce story özelliğini ekleyen Instagram, sadece 15 saniye ile sınırlı kalan videoların kullanıcılara yeterli gelmemesi ile yeni bir deneyimi kullanıcılarıyla buluşturdu. IGTV!

IGTV NEDİR?

60 Dakika arasında video paylaşımı yapabileceğiniz, Instagram’ın sizlere sunduğu video platformu. Klasik video paylaşım platformlarından ayrılmasını sağlayan en önemli özelliği ise videoların dik olarak paylaşılıyor olması. Yalnızca takip ettiğiniz arkadaşlarınıza ait videoları değil aynı zamanda hesabı gizli olmayan binlerce kullanıcının videolarını izleme imkanı sunuyor. Kişiler silmediği sürece aynı videoyu istediğiniz kadar izleyebilir, bir sonraki videoya geçebilir veya istediğiniz tarzda videoların aramasını yapabilirsiniz.

IGTV’DE NASIL YAYIN YAPILIR ?

Öncelikle IGTV kanalınızı açmanız gerekiyor. Bunu yapmak için profilinizde, öne çıkanlar kısmının başında bulunan artı (+) işaretine dokunarak kanalınızı oluşturabilirsiniz.

IGTV’ye yükleyeceğiniz videoları ister Instagram profilinizden, isterseniz IGTV uygulamalarından yapabilirsiniz.

 IGTV  iOS uygulamasını indirmek için;

IGTV’DE PAYLAŞILAN VİDEOYU FEED’E EKLEME

Instagram giderek artan IGTV kullanımını daha da arttıracak yeni özelliğini bugün itibariyle tanıttı. Yaklaşık 20 gündür, farklı kullanıcılar tarafından kullanılarak merak uyandıran bu özelliği ilerleyen günlerde binlerce hesapta görüyor olacağız.

IGTV’ye yeni bir video eklendiğinde artık sadece feed sayfasında sağ üst köşede bir bildirim almayacak aynı zamanda bunu feed akışınızda görebileceksiniz.

Ön izlemeye tıkladığınızda sizi o videonun uzun versiyonuna yönlendiriyor olacak. Videoyu paylaşanlar için, izlenme oranlarını ve etkileşimlerini arttırmak için büyük bir fırsat olacak.

PEKİ BUNU NASIL YAPACAĞIZ?

Bunu yapmanızın bir yolu, IGTV videolarınızı bilgisayar üzerinden yüklemeniz.  Profilinizde bulacağınız IGTV sekmesine tıkladığınızda, yeni video yüklerken, Share preview to Feed diye bir seçenek göreceksiniz. Bu seçeneğe tıkladığınızda videonuz paylaşıldıktan sonra instagram profilinizde paylaştığınız videonun 1 Dk ’lık bir ön izlemesini göreceksiniz.

Bir diğer seçenek ise,

IGTV uygulamasından video paylaşımı yaparken, yine Share Preview to Feed seçeneğini seçerek paylaşımı tamamlamak.

Yorumlar(0)

    Yorum Yap