Facebook Sayfanızı Geliştirmenin Yolları

We Social ve Hootsuite ocak 2018 verilerine göre Facebook kullanıcı sayısı 51 Milyon.
Kullanıcı yaşı ise 18-50 aralığında yoğunlaşıyor.

1. Facebook Sayfa İsminizi Doğru Belirleyin

Facebook’ta doğru isme sahip olmak sayfanıza daha fazla kullanıcı çekmenizi sağlar.  Sadece marka isminizle değil yaptığınız işle ilgili kullanıcı isminizi almalısınız. Örneğin ; RealWorksGlobal, Pınar Su,  Kafa Dergisi , Anadolu Ajansı vs.

2. Profil ve Kapak Fotoğrafınız Markanızı Anlatsın

Facebook sayfanızı etkili ve güvenilir göstermek için profil fotoğrafınız mutlaka logonuz olmalı.  Kapak fotoğrafınızda ise facebook sayfanızı ziyaret edecek kullanıcıların ilgisini çekecek bir tasarım veya video kullanabilirsiniz. Tasarımınız ile kullanıcıların aklında güzel çağrışımlar uyandırabilirsiniz. Markanızın tanıtım filmini veya ilgi çekici bir video içeriğini kullanabilirsiniz.

https://www.facebook.com/realworksglobal/

3. Facebook Sayfanız Hakkında Bilgi Paylaşın

Facebook sayfanızı ziyaret edecek kullanıcılar için sayfanızın ‘Hakkında’ kısmını eksiksiz doldurmanız da fayda var. Böylece kullanıcılar markanızı yakından tanıyabilecekler. ‘Hakkında’ kısmında isminizin, açık olduğunuz saatlerin , iletişim bilgilerinizin, web sitenizin ve başka sosyal medya hesaplarınızın yazıldığı bir metin olması gerekir.

4. Sayfanız Yerel Aramalarda Görünsün

Facebook arama özelliğini sürekli iyileştirmekte. Yerel arama özelliği kulllanıcılar tarafından kolaylaştırmak için güncellendi. Yakınınızdaki kullanıcılara ulaşmak istiyorsanız sayfanızda daha detaylı bilgilere yer vermelisiniz.  Ülke , şehir, adres gibi alanları doldurursanız facebook yerel arama sonuçlarında yer alabilirsiniz.

5. Doğru İçerik Paylaşımı

Facebook paylaşımlarınız da doğru kelimeler kullanmak yeni ziyaretçilere ulaşmak için çok önemli. Sayfanız için belirlediğiniz hedef kitlede, siz de olsanız bu markayı hangi kelimelerle arardınız? Önemli olan Facebook kullanıcılarıyla empati kurmak. Anahtar kelimeleri belirledikten sonra bu kelimeleri Facebook paylaşımlarınız da başlık olarak veya açıklamalarda kullanabilirsiniz.

Yorumlar(0)

    Yorum Yap